Сучасне лікування артрозу

  Остеоартроз – хронічне прогресуюче захворювання суглобів, що характеризується ушкодженням суглобового хряща з подальшими змінами в кістках, синовіальній оболонці та зв’язках. Суглобовий хрящ призначений для зменшення тертя між кістками, а також він забезпечує їх рухливість. Оскільки суглобовий хрящ немає в собі судин для живлення, то живиться він за рахунок синовіальної рідини, яка є у суглобі. Тому важливо своєчасно звернутись за допомогою до лікаря , щоб не спричиняти надмірного руйнування хряща та інвалідизації людини.

Симптоми остеоартрозу

– Біль у  суглобі, що виникає при ходьбі чи навантаженні на хворий суглоб та зменшується в спокої. Характерним є біль у вечірній  час (після денного навантаження).
–  Скутість в  суглобах, яка при остеоартрозі триває до 30 хвилин.
–  Поява хрускоту в суглобах.
–  Припухання суглобів.
–  Утруднення при ходьбі  сходами, особливо під час спуску вниз.

Які причини виникнення остеоартрозу?
– Надлишкова маса тіла
– Надлишкові навантаження на суглоби
– Спадкова схильність
– Заняття деякими видами спорту: важка атлетика, штанга, футбол
– Травми суглобів
– Інші супутні захворювання

Огляд і діагностика

Під час огляду, виявляються клінічні симптоми, які притаманні даному захворюванню і від цього залежить подальша тактика діагностики і лікування. В діагностиці остеоартрозу колінних суглобів застосовуються наступні методи обстеження:

Рентгенографія. Потрібно провести рентгенографію колінного суглобу для точної візуалізації та визначення стадії остеоартрозу. Більш точним методом діагностики є Магнітно-резонансна томографія (МРТ). МРТ
використовується для отримання детального зображення кісток і м’яких тканин. Ця процедура може бути дуже корисною для визначення точної причини болю.
Аналіз крові. За допомогою аналізів крові можна виключити інші причини болю в суглобах, наприклад, ревматоїдний артрит. Аналіз суглобової рідини дозволяє виявити запалення і / або інфекції, які також можуть бути причиною болю в суглобах.

Лікування
Лікування остеоартрозу є комплексним і залежить від стадії захворювання та стану організму самого пацієнта. На ранніх стадіях артрозу показане консервативне лікування . При пізніх стадіях необхідне хірургічне лікування.
Консервативне лікування
Консервативне лікування включає в себе призначення хондропротекторів, протизапальних та знеболюючих препаратів. Ефективним методом лікування вважається ін’єкція в порожнину колінного суглобу препаратів гіалуронової кислоти, яка сприяє живленню та відновленню ушкодженого
хряща.
Провідним та науковообгрунтованим методом лікування остеоартрозу є плазмотерапія. Введення в порожнину суглобу факторів крові ,які сприяють загоєнню ран в організмі людини . Процедура плазмотерапії складається з взяття невеликої кількості крові від пацієнта, виділенням з неї факторів загоєння ран та введенням їх в порожнину суглобу для сприяння загоєння та відновлення ушкодженого суглобового хряща.

Хірургічне лікування
При незадовільних результатах консервативного лікування остеоартрозу та при пізніх його стадіях показане хірургічне лікування. Воно полягає в заміні суглобу на ендопротез.

Центр прогресивної хірургії, ортопедії та реабілітації

Графік роботи

Пн – Пт: 09:00 – 20:00
Сб: 10:00 – 15:00
Нд: Зачинено

вулиця Ставова 7В,
Львів, Україна

Соцмережі: