Лікування розриву меніска

Лікування розриву меніска залежить від типу розриву, його розміру та локалізації.

Меніск має 3 зони з різним кровопостачанням. Оскільки, для загоєння будь-яких ушкоджень в організмі, необхідний доступ крові, тільки частина ушкоджень має потенціал до загоєння.

Зовнішня третина меніска має хороше кровопостачання. Розрив у цій «червоній» зоні інколи може загоїтись сам, або ж його можна відновити хірургічно. Одним з прикладів є поздовжній розрив у «червоній» зоні.

Напротивагу, внутрішні дві третини меніска погано кровопостачаються. Розриви у цій зоні не можуть загоїтись за відсутності потрібних компонентів крові. Тому, зазвичай, ці ділянки видаляються хірургічно за допомогою артроскопії.

На вибір оптимального методу лікування також впливає вік, рівень активності та супутні ушкодження.

Оперативне лікування

Артроскопія колінного суглобу є однією із найпоширеніших операцій. Під час неї, маленька камера вводиться у колінний суглоб через прокол (портал). Це дає хороший огляд внутрішніх структур коліна. Через другий портал вводяться мініатюрні інструменти для видалення відірваної частинки або для відновлення цілісності меніска.

  • Зшивання меніска. Деякі розриви можна лікувати шляхом ушивання розірваних частин меніска. Можливість цієї процедури залежить як від типу розриву і його локалізації, так і від загального стану ушкодженого меніска. Меніск має зростись при ушиванні, тому реабілітація після цього вимагає набагато більше часу.

Парціальна меніскектомія. При цій процедурі, ушкоджена частина меніска видаляється. Ця операція проводиться тоді, коли відновлення неможливе.

Реабілітація.

Після операції зшивання меніска, лікар одягне спеціальний ортез. Реабілітація після ушивання меніска займає близько 3 місяців. Після операції меніскектомії іммобілізації, як правило, не потрібно.

Після парціальної меніскектомії, тобто часткового видалення ушкодженої частини меніска, реабілітація займає менше часу – приблизно 3 тижні. Після цієї операції, ногу можна навантажувати вже у наступний день після операції.

Прогноз

Розриви менісків – це дуже поширена травма колінного суглобу. За умови правильного лікування і реабілітації, людина повертається до попереднього рівня активності.

Центр прогресивної хірургії, ортопедії та реабілітації

Графік роботи

Пн – Пт: 09:00 – 20:00
Сб: 10:00 – 15:00
Нд: Зачинено

вулиця Ставова 7В,
Львів, Україна

Соцмережі: