Статті і публікації

Артроскопія колінного суглобу

Артроскопія – це метод лікування захворювань суглобів через два проколи шкіри над суглобом розмірами до 1 см з використанням трубки з оптичною системою. Діаметр трубки 5мм, в ній є лінзи, які збільшують зображення, а вмонтована відеокамера передає зображення на монітор комп’ютера. Методика з’явилася на початку 20 століття в Японії, але починаючи з 80-их років минулого століття стала основним методом діагностики та хірургічного лікування патології суглобів.

Колінний суглоб – це складний механізм, де кістки, суглобовий хрящ, меніски, зв’язки, м’язи та сухожилля працюють у одній системі. Деякі ушкодження та захворювання цього суглобу можна лікувати за допомогою неоперативних методів (фізіотерапія, реабілітація, PRP-терапія , ін’єкції гіалуронової кислоти , блокади під УЗ-контролем ), проте деякі вимагають оперативного лікування.

Переваги артроскопії

-візуальний огляд усіх складових суглоба в повному об’ємі;
-мінімальна травматизація навколишніх тканин;
-загоєння ран до 10-12 діб;
-низький ризик післяопераційних ускладнень ;
-повернення до активного життя протягом декількох тижнів.

Знеболення

Метод регіонарної анестезії, який застосовується у нашій клініці, є найсучаснішим світовим стандартом, значно полегшує перебіг операції та післяопераціного періоду. Суть його полягає у тому, що знеболюється виключно кінцівка, на якій проводиться операція, а пацієнт під час операції просто дрімає.

Відновлення

Більшість пацієнтів відправляються додому на наступний ранок після операції, хоча іноді можлива необхідність затриматись в стаціонарі на довший час. Тривалість періоду відновлення залежить від характеру ушкодження та типу артроскопічного втручання , загального стану здоров’я пацієнта. Для кожного ушкодження існує своя програма реабілітації, тому необхідною в післяопераційному періоді є робота з реабілітологом. Також в цьому періоді відновлення ефективним методом лікування є плазмотерапія та внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти (посилання). Комплексна програма реабілітації дозволяє в короткі терміни повернути людину до повноцінного активного життя.

Без категорії